Petrol & Doğalgaz

Petrol & Doğalgaz

Telekom: Petrol ve Gaz sektöründe, petrol ve gaz akışını kontrol etmek amacıyla, uzak ve zorlu koşullara sahip platform ve sahalardan bilgi alınarak, altyapının güvenli bir biçimde işletilebilmesi için güvenli ve kesintisiz bir iletişim altyapısının olmasını zorunlu kılmaktadır.

Müşterilerimizin, ana kontrol ve işletme merkezleri ile operasyonel saha destek ve işletme ekipleri arasındaki iletişimin, zorlu ve değişken hava koşulları altında dahi, yüksek hızlı ve güvenilir olarak sağlanabilmesi hayati öneme sahiptir. Bu iletişimde yaşanacak herhangi bir aksaklık ve kesinti, insan hayatı ve/veya büyük finansal kayıplara yol açabilecektir. MİLENS, lider telekom ürün sağlayıcı firmaları ile olan işbirlikleri ve ortak çalışmaları kapsamında elde ettiği deneyimler sayesinde, planlama, kurulum, entegrasyon, bakım hizmetlerini içeren anahtar teslim tecrübelerini müşterilerine sunmaktadır.

MİLENS, her proje için özel, esnek, geliştirilebilir çözümler sunar. Telekom mühendisliği dalındaki tecrübeli birinci sınıf ekibimiz endüstrideki ihtiyaçlara tam olarak yanıt verebilecek; tasarımdan, entegrasyona kadar uzanan, tüm proje yönetimi imkanlarını sunmaktadır.

MİLENS, müşterileri tarafından onaylanmış, 20 yılı aşkın Telekom Endüstri tecrübesi ile her zaman hızlı, güvenli ve uygun maliyetli desteğini müşterilerinin hizmetine sunmaya hazırdır.

SCADA Sistemleri: SCADA sistemleri, mevcut şebeke verilerinin, kontrol/yönetim sistemleri ve işletme süreçleri tarafından değerlendirilebilmesi amacıyla, geliştirilebilir, esnek ve güvenli bir mimari ile tasarlanmalıdır. Sistem, yeni ve isteğe göre uyarlanmış uygulamaların eklenebilmesi amacıyla şebeke büyüdükçe esnek ve ölçekli şekilde genişlemeye uygun olmalıdır. Bu geliştirilebilir yapı, size ve operatörlerinize, başlangıç sistem yatırımının devamlılığı sağlarken, işletme ve iş süreçlerinin ihtiyaçlarına da yanıt verebilir bir biçimde tasarlanmış global standartlarda bir çözüm geliştirebilme imkanını sağlar.

MİLENS, size ve operatörlerinize sürekli, gerçek zamanlı, geçmiş verilerin izlenmesi ve analizine dayanan tutarlı bir bilgi akışı ve bilgi yönetim altyapısına dayanan, dünyanın lider SCADA sistem sağlayıcı firmaları ile işbirliği içindedir. MİLENS, lider SCADA sistem üreticileri ile olan işbirlikleri ve ortak çalışmaları kapsamında elde ettiği deneyimler sayesinde, planlama, kurulum, entegrasyon, bakım hizmetlerini içeren anahtar teslim tecrübelerini müşterilerine sunmaktadır.

Güvenlik: Petrol ve Gaz platform ve altyapısının korunması kapsamında, bilinçli veya yanlışlıkla yapılan ihlal, saldırı vb. müdahalelerin önlenebilmesi amacıyla, söz konusu platform ve altyapılara özgün tümleşik, geliştirilebilir ve emniyetli mimariye sahip güvenlik sistemleri temel zorunluluktur. Sistemler, yeni ve isteğe göre uyarlanmış uygulamaların eklenebilmesi amacıyla şebeke büyüdükçe esnek ve ölçekli şekilde genişlemeye uygun olmalıdır. Bu geliştirilebilir yapı size ve operatörlerinize, başlangıç sistem yatırımının devamlılığı sağlarken, işletme ve iş süreçlerinin ihtiyaçlarına da yanıt verebilir bir biçimde tasarlanmış global standartlarda bir çözüm geliştirebilme imkanını sağlar.

MİLENS Güvenlik Çözümleri, size ve operatörlerinize sürekli, gerçek zamanlı, geçmiş verilerin izlenmesi ve analizine dayanan tutarlı bir bilgi akışı ve bilgi yönetim altyapısına dayanan, dünyanın lider Güvenlik Çözümleri sağlayıcı firmaları ile işbirliği içindedir.

Sağladığımız çözümler, Güvenlik Risk Yönetimi, CCTV, Fiber Optik Algılama Sistemleri (FIDS, BIDS), Siber Güvenlik, Güvenli İletişim Sistemleri, Kimlik Denetimi ve Erişim Kontrolü, Araç, İnsan ve Gemi İzleme, Güvenlik Operasyon Merkezleri gibi teknoloji ve hizmetleri kapsamaktadır. MİLENS, lider Güvenlik Çözüm sağlayıcı firmaları ile olan işbirlikleri ve ortak çalışmaları kapsamında elde ettiği deneyimler sayesinde, planlama, kurulum, entegrasyon, bakım hizmetlerini içeren anahtar teslim güvenilir tecrübe ve işgücünün tüm avantajlarını müşterilerine sunmaktadır.